Etap w Głuchowie za nami

Widok biegaczy i kijkarzy  latem  nie jest niczym niezwykłym. Czy jednak można uprawiać                      te sporty również zimą? Oczywiście, że tak! Zarówno bieganie jak i nordic walking  charakteryzuje się tym, że uprawiający go mogą się dostosować do wszystkich warunków, także tych zimowych.

Jedną z imprez rozgrywanych właśnie zimą  jest cykl Powstańcze Biegi Przełajowe i Marsz Nordic Walking o Puchar Powiatu Kościańskiego. Tegoroczna edycja obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich został  przeprowadzony 26 lutego w Głuchowie w gminie Czempiń. Amatorzy biegania rywalizowali na trasie o długości nieco ponad 11 kilometrów a nordic walking na trasie 7 kilometrowej. Na starcie jak zawsze pojawiło się wielu zawodników. Zabawa oraz rywalizacja była znakomita, a emocji nie brakowało.

W biegu wśród mężczyzn  wygrał Michał Ratajczak. Zawodnik z Rawicza uzyskał czas 40: 33. Na drugim miejscu uplasował się  Tomasz Musiał  (42:10) a na trzecim Andrzej Iliv (43:20).

Wśród pań  wygrała Monika Rabiega, która finiszowała z wynikiem 52:49 pokonując Lidię Baksalary (54:44) Trzecie miejsce zajęła Dominika Walkowiak z czasem 55:50.

Rywalizacja nordic walking wśród panów zakończyła się zwycięstwem Jacka Wituckiego (43:27). Na kolejnych miejscach na podium znaleźli się Norbert Borowczak i Hieronim Winiarski. Różnica między 2 a 3 miejscem wyniosła zaledwie 2 sekundy.

Wyniki najszybszych kobiet niedzielnego marszu z kolei przedstawiają się następująco:         Lidka Walkowiak  –50:24, Marta Kachnic– 50:29, Katarzyna Sieracka– 51:45.

Najlepsze trójki  zawodników  i zawodniczek  w kategorii open oraz najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary lub statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników przewidziano natomiast pamiątkowe medale oraz poczęstunek.